شهردار و معاون

 
 مدیر سایت

لاأفلَحَ قـَومٌ اشتَـروا مَـرضـاتِ المَخلـُوق بسَخَطِ الخـالِق 
رستگـار نمي شوند مـردمـى که خشنـودى مخلـوق را در مقـابل غضب خـالق خريدنـد

(بحارالانوار،ج 44،ص383)

 
 پرسش و پاسخ شهروندی
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 21 ارديبهشت 1399     |     کد : 397

تمجید رئیس جمهور از نظافت شهر و نبودن متکدیان در تبریز

رئیس جمهور کشورمان از نظافت تبریز و نبود متکدیان و معتادان متجاهر در تبریز تمجید کرد و این مسئله را افتخار بزرگی برای تبریز دانست.

رییس جمهور در دیدار فعالان اجتماعی، خیرین و مدیران سازمان های مردم نهاد خیریه در سالن شهید بهشتی به بیان سخنانی درباره ویروس کرونا، فعالیت خیرین و سمن‌ها و ... پرداخت
رییس جمهوری افزود: تبریز چنین ادعایی دارد و من هم در تبریز ندیدم هرچه رفتم که تکدی در تبریز دیده شود هم خودشان می گویند نیست هم ما الان از مسئولین می پرسیم می گویند نیست هم خود من هم تبریز رفتم دقت کردم یعنی توی خیابان ها که می رفتم کاملا حواسم بود که ببینم این درست است یکی نظافت این شهر یکی نبودن متکدیان است این برای یک شهر خیلی افتخار است.
روحانی با اشاره به گزارش های اجتماعی در تبریز گفت: شنیده ام که در آنجا معتاد متجاهر نیست و این خیلی مهم است. ممکن است یک فردی در جامعه‌ای معتاد باشد، اما مهم است که متجاهر آن در خیابان نباشد و نمود نداشته باشد البته باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که فرد به سمت اعتیاد پیش نرود ولی اگر چنین اتفاقی رخ داد؛ او را نجات دهیم.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه تهران و کل کشور هم باید مانند تبریز قدرت جمع آوری معتادان و متکدیان متجاهر از خیابان ها را داشته باشند، گفت: وزیر کشور می دانند من روی این موضوع از قدیم حساس هستم و به مسئولان می گفتم، نگذاریم در خیابان متکدیان حضور و نمود داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر روز شنبه در این دیدار که در سالن شهید بهشتی اظهارداشت: بسیار خوشحالم که در روز میلاد با سعادت سبط اکبر رسول خدا، کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع) در جمع عزیزانی هستیم که بخشی یا همه وقت و توان خود را برای خیر و نیکوکاری وقف کردند.
روحانی خاطرنشان کرد: اولین کاری که سمن ها باید انجام دهند تشویق مردم و آگاهی مردم است، یعنی به مردم باید بگویند شما می توانید و باید بیایید در کنار هم قرار بگیرید. این فریاد به گوش همه برسد و همه بدانند که در جامعه ما مشکل و معضل وجود دارد.
وی یادآورشد: البته یک سری معضلات هست که به نظر من در ظاهر جامعه ما نباید نمود داشته باشد و مقابله با آن وظیفه دولت‌هاست یعنی ما مثلا سر چهارراه می‌رویم یک بچه ای هست آنجا به عنوان تکدی ایستاده حالا دو نفر سه نفر یا پنج نفر شش نفر یا حالا به صورت باند هستند رییس دارند تشکیلات دارند برای خودشان. اینها کار دولت است که با آن مبارزه کند. ممکن است این بچه نیازمند باشد از روی نیازمندی رفته توی جمعی که او هدایت می کند اینها وارد باند شده اند یا نه حالا آمده سر خیابان و این شدنی است.
رییس دولت دوازدهم افزود: هر وقت هم به مسئولان می گوییم، پاسخ می دهند اینها افراد متکدی، یک باند و گروه هستند که آنها را در نقاط مختلف شهر می چینند؛ حال پدیده هر ماهیتی دارد، نباید بگذاریم تحقق پیداکند. اقدام اول این است که مردم را درست هدایت کنیم و تبلیغ و گوشزد کنیم و بگوییم همه برای کمک و یاری بیایید. و در مرحله دوم اینکه تظاهر به برخی امور در جامعه ما نباید باشد؛ باید روی این موضوع کار شود، دولت و مردم باید روی این موضوع کارکنند.
وی یادآورشد: هم معتقدیم و هم می دانیم کاری که مردم می توانند انجام بدهند به مردم واگذار کنید آنها بهتر از مسوولان انجام می‌دهند. اگر خانه سالمند را به یک خیر بدهیم اداره کند بهتر از ما اداره می کند مردم همیشه بهتر از دولت کار را اداره می کنند طبیعی است برای این که ذوق، اندیشه و داوطلب است.
منبع: ایرنا
 


PDF چاپ چاپ
 
 اسلایدر