شهردار و معاون

 
 مدیر سایت

لاأفلَحَ قـَومٌ اشتَـروا مَـرضـاتِ المَخلـُوق بسَخَطِ الخـالِق 
رستگـار نمي شوند مـردمـى که خشنـودى مخلـوق را در مقـابل غضب خـالق خريدنـد

(بحارالانوار،ج 44،ص383)

 
 پرسش و پاسخ شهروندی
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1399     |     کد : 395

معاون حوزه خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز:

تبریز یک شهر سیلابی است / اتخاذ تمهیدات برای رفع خطر جاری شدن سیلاب ها

معاون حوزه خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز گفت: تبریز یک شهر سیلابی است اما با تمهیداتی که به کار گرفته می شود خوشبختانه خطر سیل در تبریز همواره به خوبی مدیریت شده است.

دکتر محمدرضا قربانیان تبریزی در برنامه زنده "تبریزیم" که از شبکه سهند پخش می شود، در خصوص فعالیت های خدمات شهری شهرداری تبریز در سال 98 گفت: از اولین روزهای سال 98 با بحران های مختلفی روبرو شدیم که با تلاش شبانه روزی نیروهای خدمات شهری در این بحران ها شهرداری تبریز عملکرد درخشانی داشت.

وی افزود: در اوایل سال 98 که اکثر استانهای کشور درگیر سیل بودند و روان شدن سیلاب به بسیاری از شهرها خسارت وارد کرد در شهر تبریز با توجه به پیش بینی ها و تمهیدات صورت گرفته شاهد کمترین خسارت بودیم.

قربانیان گفت: تبریز یک شهر سیلابی است و استقرار آن در دامنه سهند و جاری شدن روان آبها به آن همواره باعث بروز سیلاب های مخربی در طول تاریخ در این شهر شده است. البته با تمهیداتی که اندیشیده شده است خوشبختانه خطر سیل در تبریز همواره به خوبی مدیریت می شود.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز در خصوص لایروبی مستمر رودخانه ها و مسیل های پیرامون شهر گفت: اوایل سال 98 برای مقابله با خطرات احتمالی جاری شدن سیلاب، شهر را به چهار قسمت تقمسیم نموده و نسبت به لایروبی گسترده انهار، مسیل ها و کانال ها اقدام کردیم که بیش از 20 هزار متر مکعب لحن برداری و نخاله برداری از کانال ها و آبروها انجام گرفت.

قربانیان گفت: سال گذشته با توجه به احتمال بالای خطر در نتیجه جاری شدن سیلاب شهرداری فراتر از وظایف خود عمل کرد به طوری که همکاری گسترده با شهرداری باسمنج و سردرود و لایروبی انهار، کانالها و مسیل ها باعث شد که سیلاب کوچکترین آسیب و مشکلی در تبریز بوجود نیاورد.

وی در خصوص اجرای طرح های گسترده در حوزه خدمات شهری در مناطق دهگانه شهرداری گفت: حوزه خدمات شهری حوزه وسیعی را شامل می شود و در طول سال با توجه به وضعیت برنامه ها و طرح های مختلفی اجرا می شود که تلاشگران حوزه خدمات شهری با تمام توان در این طرح ها خدمت رسانی می نمایند.

قربانیان افزود: بیش از 60 – 70 درصد وظایف شهرداری در حوزه خدمات شهری تعریف شده است و این امر باعث شده است که  همکاران من در مناطق دهگانه شهرداری به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به شهروندان باشند.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز در ابتدای برنامه تلویزیونی تبریز با تبریک روز کارگر گفت: در روزهای اخیر سه مناسبت عزیز روز کارگر، روز معلم و روز شورا را پشت سر گذاشتیم که از این تریبون این مناسبت ها بخصوص روز کارگر را به تمامی همکاران خدوم و تلاشگر خدمات شهری و پاکبانان عزیز که زیبایی و پاکیزگی شهرمان را مدیون آنان هستیم تبریک می گویم.
 
 
 


علی عباسی
 
 اسلایدر