شهردار و معاون

 
 مدیر سایت

لاأفلَحَ قـَومٌ اشتَـروا مَـرضـاتِ المَخلـُوق بسَخَطِ الخـالِق 
رستگـار نمي شوند مـردمـى که خشنـودى مخلـوق را در مقـابل غضب خـالق خريدنـد

(بحارالانوار،ج 44،ص383)

 
 پرسش و پاسخ شهروندی
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 15 دي 1398     |     کد : 349

مسئول بهداشت شهری معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز:

شایعه استفاده از دارو به صورت اور دوز و کشتن سگ بلاصاحب واقعیت ندارد

کارشناس مسئول بهداشت شهری ستاد معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز کفت: شایعه کشتن سگ بلاصاحب در تبریز با اوور دوز کردن داروی بیهوشی واقعیت ندارد.

دکتر نیما بهرنگ با اشاره به اینکه اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شده و ادعا شده بود که نیروهای شهرداری اقدام به کشتن سگ ها نموده اند گفت: سگ مورد مشاهده در این فیم تحت تاثیر داروی بیهوشی قرار گرفته و به مدت 10 دقیقه بیهوش بوده است که فیلم نیز فقط مدت کوتاهی از همین زمان را نشان می دهد.
وی افزود: همچنین در این فیلم بحث اوور دوز بودن داروی بیهوشی مطرح می شود که این قضیه به هیچ وجه صحت ندارد.
وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در شهر تبریز جمع آوری سگ های بلاصاحب از سطح مناطق دهگانه با استفاده از سلاح بیهوشی انجام می گیرد گفت: مدت زمان تاثیر داروی بیهوشی در حیوان با توجه به سن و مقاومت بدنی و  وزن حیوان از 5 الی 15 دقیقه متفاوت است و حداقل 5 دقیقه نیز طول می کشد که حیوان بیهوش شود که معمولا مدت زمان بیهوشی 5 الی 20 دقیقه بوده و بعد از این مدت علائم هوشیاری سگ مشاهده می شود.
دکتر نیما بهرنگ در پایان سخنانش با تاکید مجدد بر کذب دانستن شایعه اوور دوز کردن حیوانات با استفاده از داروی بیهوشی اظهار داشت: جمع آوری سگ های بلاصاحب صرفا مطابق دستورالعمل ابلاغی از سازمان شهرداری های وزارت کشور با استفاده از داروی بیهوشی صورت می گیرد.
 
 


علی عباسی
 
 اسلایدر