شهردار و معاون

 
 مدیر سایت

لاأفلَحَ قـَومٌ اشتَـروا مَـرضـاتِ المَخلـُوق بسَخَطِ الخـالِق 
رستگـار نمي شوند مـردمـى که خشنـودى مخلـوق را در مقـابل غضب خـالق خريدنـد

(بحارالانوار،ج 44،ص383)

 
 پرسش و پاسخ شهروندی
 
 پیوندها
 
تاریخ : چهارشنبه 27 آذر 1398     |     کد : 345

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز:

فعالیت نیروهای خدمات شهری شب و روز نمی شناسد/ سد معبر تضییع حقوق شهروندی

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز گفت: نیروهای خدمات شهری تبریز به صورت شبانه روز در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند و فعالیت آنان شب و روز نمی شناسد.

محمدرضا قربانیان تبریزی افزود: معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز طیف گسترده ای از وظایف نهاد خدمتگذار شهرداری را بر عهده دارد و یکی از اصلی ترین بازوان مدیریت شهری تبریز است.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهر تبریز از تداوم اجرای طرح های ضربتی جمع آوری سد معبر مغازه ای، لایروبی کانال ها و آبروها و پاکسازی معابر در مناطق دهگانه کلانشهر تبریز خبر داد و گفت: نیروهای معاونت خدمات شهری در مناطق دهگانه شهرداری و همچنین سازمانهای مرتبط زحمات زیادی را برای پاکیزگی، زیبایی شهر متحمل می شوند.

محمدرضا قربانیان تبریزی اظهار داشت: استفاده از معابر ، خیابان ها و پیاده رو ها حق عمومی تمامی شهروندان است و در این زمینه شهرداری وظیفه جلوگیری از سد معبر این مکان ها را بر عهده دارد چون در واقع سد معبر تضییع حقوق شهروندان است.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز افزود: رفع سد معبر مغازه ای یکی از مسائلی است که مورد توجه عوامل خدمات شهری واجرایی شهرداری تبریز بوده و نیروهای خدوم این معاونت از هفته جاری اجرای طرح ضربتی جمع آوری سد معبر مغازه ای را در مناطق دهگانه آغاز کرده اند.

قربانیان تبریزی افزود: نیروهای خدمات شهری شهرداری تبریز در مرحله اول با تذکر کتبی به مغازه دارانی که اقدام به سد معبر مغازه ای نموده اند به صورت کتبی اخطار می نمایند و در صورتی که مغازه دار نسبت به رفع سد معبر اقدام ننمایند، بر اساس بند 20 ماده 55 قانون شهرداری با تخلف برخورد خواهد شد.

وی اظهار داشت: ما وظیفه داریم معابر و پیاده رو ها را برای استفاده عمومی آماده نگه داریم و طبیعتا با مقابله با تجاوز به حقوق عمومی و حفاظت از معابر به عنوان ملک عمومی در راستای صیانت از حق طبیعی شهروندان حرکت می کنیم.

قربانیان تبریزی افزود: بهبود وضعیت ناوگان اکیب های زمستانی سازمان مدیریت پسماند زمینه را برای ارائه خدمات مطلوب تر در مواقع بارش برف و باران را مهیا می سازد.

وی با اشاره به آمادگی کامل سازمان مدیریت پسماند برای مواجه با بارش های احتمالی برف و باران افزود: با توجه به تجهیز ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین سازمان مدیریت پسماند به ملزومات زمستانی و تمهیدات اندیشیده شده برای محلول پاشی در مواقع بارش برف ویخ بندان، امسال شاهد محلول پاشی حداکثری در مواقع یخبندان در معابر شهری خواهیم بود تا با به حداقل رساندن نمک پاشی در خیابان ها تخریب آسفالت معابر را به حداقل برسانیم.

قربانیان همچنین گفت: اجرای گسترده عملیات لایروبی کانالها و آبروهای سطح مناطق دهگانه شهرداری تبریز در راستای جلوگیری از آبگرفتگی ها و به حداقل رساندن حوادث و مشکلات زمان بارش برف و باران در دستور کار معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز قرار دارد .

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز با اشاره به  آمادگی کامل و آماده باش اکیب ها ، امکانات و تجهیزات زمستانی معاونت خدمات شهری در مناطق دهگانه شهرداری تبریز در زمان پیش بینی برف و باران احتمالی  گفت: همکاران ما در سازمان های مختلف و همچنین مناطق دهگانه شهرداری در مواقع بحرانی حضور موثری در سطح شهر دارند و امیدواریم امسال نیز مانند سالهای گذشته در مواقع بارش نعمت های الهی مشکل خاصی در سطح شهر مشاهده نکنیم.

وی با  تاکید بر آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری و تجهیزات زمستانی شهر برای مواجه با بارش های احتمالی برف و باران افزود: امسال شاهد محلول پاشی حداکثری در مواقع یخبندان در معابر شهری خواهیم بود تا با به حداقل رساندن نمک پاشی در خیابان های شهر تخریب آسفالت معابر را به حداقل برسانیم.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز در ادامه سخنانش اظهار داشت: مقابله با تخلفات شهری و ساختمانی، تنظیف و جمع آوری پسماند، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز، جلوگیری از سد معبر و ارتقای محیط شهری اهم وظایف معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز هستند.

وی در خصوص سازمان های خدمت رسان نیز اظهار داشت: سازمان های تابعه شهرداری نظیر سازمان مدیریت پسماند ، سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت، سازمان میادین، سازمان پارکها، سازمان وادی رحمت، سازمان کشتارگاه صنعتی تبریز و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از جمله سازمان های خدمت رسان شهرداری تبریز هستند که همواره خدمت رسان شهروندان بوده و همکاران تلاشگر ما در این سازمانها همواره به فکر خدمت به شهروندان هستند.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز در پایان افزود: هدف اصلی معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز ایجاد محیط زندگی سالم برای شهروندان است.
 
 
 


علی عباسی
 
 اسلایدر