شهردار و معاون

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQc8-thzwus39_LH0j_MtyimXbpnCnlgv6TU5ZAIEXtuamK59N8YQ
دکتر محمدرضا قربانیان تبریزی
 
 مدیر سایت

لاأفلَحَ قـَومٌ اشتَـروا مَـرضـاتِ المَخلـُوق بسَخَطِ الخـالِق 
رستگـار نمي شوند مـردمـى که خشنـودى مخلـوق را در مقـابل غضب خـالق خريدنـد

(بحارالانوار،ج 44،ص383)

 
 پرسش و پاسخ شهروندی
 
 پیوندها
 
تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397     |     کد : 283

برای اولین بار در ایران:

ایجاد واحد مدیریت حیوانات شهری در شهرداری تبریز

به منظور ایجاد الفت و مهربانی مردم با حیوانات و برای اولین بار در کشور، واحد مدیریت حیوانات شهری در شهرداری تبریز ایجاد و شروع به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی ستاد معاونت خدمات شهری ، مسعود برزگرجلالی معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز در جلسه تشکیل و شروع بکار این واحد در حوزه معاونت خدمات شهری، گفت:جهان هستی ما از اجزای مختلف تشکیل شده ه برای موفقیت و نقش آفرینی مثبت و مؤثر بایستی تمامی اجزا در کنار هم و برای همدیگر باشند.
برزگرجلالی، با اشاره به لزوم هدایت مجموعه مدیریت شهری به سوی اصل " انسان محوری" ، خاطرنشان کرد:نگاه اول در مجموعه مدیریت خوب شهری براساس " انسان محوری " است که در آن انسان و حفظ حیات سالم و نیز ایجاد امکانات زیستی مناسب برای وی از اولویت های برنامه ریزی مدیریتی است.
وی مؤکداٌ لزوم سوق دادن نگاه مدیران شهری به طرف شهر "انسان محور" را یادآور شد و افزود:
در شهر ایده آل و " انسان محور"  حیوانات شهری نیز جزئی از شهر محسوب می شوند که در آن انسانها و حیوانات همگی باهم و با حفظ حقوق همدیگر به زندگی خود ادامه می دهند بدون اینکه مزاحمتی برای همدیگر ایجاد کنند.
معاون خدمات شهری و اجرائی شهردار تبریز، گذر از مرحله توسعه نیافتگی به توسعه یافتگی را مستلزم از خودگذشتگی و شهادت دانست و بر مسئولیت پذیری اجتماعی و باهم بودن انسانها در کنار حیوانات شهری و ایجاد امکانات و بسترهای لازم برای تامین زندگی امن برای آنها تاکید کرد.
برزگرجلالی، همچنین تشکیل واحد مدیریت حیوانات شهری در شهرداری تبریز را اقدامی شایسته در جهت مدیریت ، رسیدگی به وضعیت حیوانات شهری و تامین محیطهایی امن برای زندگی  آنان دانست که خواهد توانست برنامه های فرهنگی، آموزشی و اجرایی مناسبی در زمینه آگاهی بخشی عمومی و ایجاد بسترهای مناسب برای معرفی و شناساندن حقوق حیوانات و نیز بررسی و تعیین راهکارهای دوستی انسانها با انواع حیوانات شهری را تدوین و عملیاتی کند.
برپایه همین گزارش، در ادامه این جلسه، از سوی معاون خدمات شهری  و اجرایی شهردار تبریز، نیما بهرنگی به عنوان مسئول واحد مدیریت حیوانات شهری شهرداری تبریز منصوب و معرفی شد.
لازم به ذکر است در این جلسه که با حضور سعید نیکوخصلت عضو شورای شهر تبریز و جمعی از فعالان تشکلهای مردم نهاد همراه بود از تلاشهای مسعود برزگرجلالی برای پیگیری و تشکیل این واحد در حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز قدردانی به عمل آمد.


وحید امامی کیا
 
 اسلایدر