شهردار و معاون

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQc8-thzwus39_LH0j_MtyimXbpnCnlgv6TU5ZAIEXtuamK59N8YQ
دکتر محمدرضا قربانیان تبریزی
 
 مدیر سایت

لاأفلَحَ قـَومٌ اشتَـروا مَـرضـاتِ المَخلـُوق بسَخَطِ الخـالِق 
رستگـار نمي شوند مـردمـى که خشنـودى مخلـوق را در مقـابل غضب خـالق خريدنـد

(بحارالانوار،ج 44،ص383)

 
 پرسش و پاسخ شهروندی
 
 پیوندها
 
تاریخ : يکشنبه 14 مرداد 1397     |     کد : 263

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز مطرح کرد؛

فعالیت 31 کتابخانه مجموعه شهرداری تبریز/ ارتقای میانگین مطالعه مشکلات جامعه را مرتفع می کند

 

 


معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز گفت‌: مفهوم علم و مشتقات آن 88 بار در کلام‌الله مجید آمده است، بعلاوه روایات مختلف اسلامی، بر افضل بودن قلم علما به خون شهدا تاکید دارد.

به گزارش روابط عمومي و امورفرهنگی ستاد معاونت خدمات شهری، حجت الاسلام احمد حمیدی در مراسم رونمایی از کتاب سبوی ساقی، تألیف مسعود برزگر جلالی با بیان این مطلب اظهار داشت: توسعه و پیشرفت هر جامعه، در گرو علم و آگاهی است و آگاهی نیز بدون مطالعه و بدون فراهم بودن زیرساخت‌های مطالعه نمی‌تواند میسر شود.
وی اضافه کرد: شهرداری تبریز، در سال‌های اخیر اهتمام جدی به امر مطالعه داشته که 31 کتابخانه، 55 قرائت‌خانه و 120 هزار مخاطب حوزه کتاب، از جمله آمار قابل‌توجه در این باره است.
حمیدی با بیان اینکه ارتقای شاخص‌های مطالعه، عزم و اراده جمعی می‌طلبد، تصریح کرد: اگر بتوانیم با  معطوف‌شدن امکانات، میانگین مطالعه را حتی در حد دو دقیقه نیز ارتقا دهیم، باید امیدوار باشیم.
وی تاکید کرد: آسیب‌های اجتماعی، مباحث زیست‌محیطی و آموزش‌های شهروندی، از جمله حوزه‌هایی است که در صورت معطوف‌شدن به فرهنگ مطالعه، می‌تواند بهبود یابد.
وی سبوی ساقی را مجموعه‌ای پرمحتوا خواند و افزود: کتاب سبوی ساقی، به دست برادر ارجمند و همکار پرتوان جناب دکتر برزگر جلالی تالیف شده و با نگاه دقیق و جامعی که از قلم ایشان سراغ داریم، می‌تواند بستر مهمی برای ریشه‌یابی مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی باشد.

 
 


وحید امامی کیا
 
 اسلایدر